Працюємо : Понеділок – П’ятниця 10.00-18.00
  Телефони : (097) 445 21 76, (098) 875 83 44

Непрохідність маткових труб

Діагностика прохідності маткових труб – Що нового?

Непрохідність маткових труб, це проблема яка прямо пропроційно пов’язана із непліддям, так як, саме  у маковій трубі проходить процес запліднення. Обстеження прохідності маткових труб є необхідною процедурою, в плані всіх обстежень які має пройти жінка, з проблемою непліддя.

Маткові труби (Фаллопієві) є важливою частиною статевої системи жінки. Своїми фімбріями вони захоплюють яйцеклітину, і трансформують її своїм просвітом. Саме у матковій трубі, відбувається таїнство зачаття, – проникнення сперматозоїду у яйцеклітину.  Якщо є порушення  транспортування внутрішнім шаром маткової труби (війчастим епітелієм) заплідненої яйцеклітини, відбувається позаматкова вагітність.

Причинами виникнення непрохідності, можуть бути:

  • хронічні запальні захворювання органів малого тазу (дуже часто, це наслідки перенесеного хламідіозу, гонореї та інших захворювань, що передаються статевим шляхом);
  • гінекологічні операції та маніпуляції (аборти, видалення утворів яєчників;
  • тривале носіння внутрішньоматкової спіралі, чи неправильне її встановлення;
  • ендометріоз (розростання клітин внутрішнього шару матку, ендометрію за межею матки);
  • пухлини, кисти які можуть механічно перетискати маткові труби ззовні;
  • вроджені аномалії та патології.

Жінка може роками не знати про свою проблему. Найчастіше можна запідозрити непрохідність маткових труб, при неплідді, позаматковій вагітності чи при УЗД дослідженні.

Одним із найбезпечніших методів діагностики прохідності маткових труб є ультразвукова гістеросальпінгоскопія.  Точність методу 50-85%.

Метод дослідження, два в одному – діагностичне і лікувальне, так як розчин яким проводять дослідження, здатний змити вміст труби, який провокує непрохідність. Може активізувати фімбрії труби, роз’єднати негрубі, тонкі зрости. Проводиться без наркозу, в амбулаторних умовах.  Не має алергічних реакцій, та не потребує призначення протизапальних засобів після проведення. Проводиться на 5-11 дні циклу.

Ехогістеросальпінгоскопію проводимо в нашому медичному закладі “ДВ” для кращої діагностики та лікування.