Працюємо : Понеділок – П’ятниця 10.00-18.00
  Телефони : (097) 445 21 76, (098) 875 83 44

Гінекологічний огляд

Все про гінекологічний огляд та обстеження

Стан репродуктивної системи жінки це дзеркало її здоров’я, сексуальної активності і можливості продовження роду. Повний гінекологічний огляд необхідний кожній жінці незважаючи на вік, професію, кількість дітей та сімейний стан. В певні вікові особливості комплексне гінекологчне обстеження має різні цілі та включає в себе різний перелік аналізів і методів дослідження.

Гінекологічний огляд у різному віці

В період статевого дозрівання дівчат та початку перших менструацій, гінекологічний огляд передбачає огляд зовнішніх статевих органів, збір скарг, якщо вони є, та інформацію про регулярність, тривалість менструацій, кількість виділень. Гінекологічний огляд до початку статевого життя також включає огляд молочних залоз, їх пальпацію. А також рекомендованим є УЗД органів малого тазу, щитоподібної залози та молочної залози.

У період активного репродуктивного віку при початку статевих контактів гінекологічний огляд має проводитися двічі на рік. Похід до гінеколога має бути завжди позитивним процесом, тому мега важливо знайти саме того спеціаліста, з яким вам буде комфортно говорити про інтимні теми та проводити гінекологічне дослідження.

Як відбувається огляд у гінеколога

У період статевої зрілості треба проводити УЗД органів малого тазу, адже дуже багато захворювань проходять безсимптомно, важливо пройти кольпоскопію (це відео та фотофіксація шийки матки з проведенням певних проб для виявлення різних патологічних станів на шийці матки), також треба здати мазок на флору (де буде інформація про можливі інфекції, які можуть бути лише у жінки), а також інфекції, що передаються статевим шляхом.

Цитологічне дослідження показує стан шийки матки щодо ризиків виникнення онкопроцесів. При необхідності здається рідинна цитологія та тест на присутнсть папіломавірусної інфекції високонкогенних штамів, які викликають рак шийки матки. Всі ці дослідження беруться за допомогою гінекологічного дзеркала та спецільної щіточки.

Також в регуляції менструального циклу приймає участь щитоподібна залоза і молочна залоза, тому огляд УЗД цих органів є теж необхідним. При певних ситуаціях може бути рекомендовано гормональні дослідження (кров з вени) для виключення або підтвердження гормональних порушень.

У період менопаузи повне гінекологічне обстеження може бути один раз на рік. Воно особливо нічим не відрізняється від огляду в активному репродуктиному віці, але тут рекомендовано мамографію та можливі аналізи крові, в залежності від скарг жінки.

Отже, повний гінекологічний огляд – невід’ємна частина життя жінки. Це, в першу чергу, профілактика проблеми і запорука повного жночого злоров’я на майбутній проміжок часу. Нехтувати комплексним гінекологічним обстеженням це означає нехтувати своїм здоров’ям, яке утотожнюється з щасливим життям.

Тому любіть себе, будьте щасливими і обов’язково робіть огляд в гіненеколога профілактично!

One Comment
  1. blank
    Відповіcти
    Софья

    Медичний заклад було відкрито у 1998 році. У клініці працюють лікарі з вищою кваліфікаційною категорією та кандидати медичних наук. Спеціалісти постійно відвідують спеціалізовані тренінги та семінари як в Україні, так і за кордоном. При веденні пацієнтів лікарі дотримуються стандартів лікування, що прийняті в Європі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *