Працюємо : Понеділок – П’ятниця 10.00-18.00
  Телефони : (097) 445 21 76, (098) 875 83 44

Калитка у чоловіків

Калитка у чоловіків – важливість охолодження та можливі захворювання

Як відомо, у чоловіків в ділянці яєчок температура нижча на 1.5-2°C порівнюючи з іншими поверхнями тіла. Це обумовлено процесом дозрівання сперматозоїдів який є дуже чутливим до температури. В ділянці яєчок (калитці або мошонці) терморегуляція відбувається за рахунок кровоплину, а не за рахунок метаболізму.

blankСаме тому, довготривале зменшення кровоплину (тривале сидяче положення, варікоцеле, тісна білизна) викликають підвищення температури та зниження кровопостачання тканин яєчок, тобто зменшення транспорту кисню, що призводить до їх гіпоксії. Все це якісно впливає на кількість та параметри життєдіяльності сперматозоїдів, особливо у першому періоді сперматогенезу (фаза розмноження).

Багато міжнародних досліджень підтверджують необхідність та клінічну ефективність охолодження калитки у чоловіків. Так в Італії було проведено дослідження серед таксистів  і контрольної групи (мужчин схожого віку та звичаїв). Воно, показало, що відсоток сперматозоїдів з нормальною морфологією був значно нижчий у таксистів ніж у контрольної групи. Найгірші результати були у тих таксистів які довгий час працювали водіями.

Охолодження ділянки яєчок впливає на покращення чоловічої фертильності, нормалізації рівня тестостерону, зниженні дискомфорту в ділянці калитки.

Найбільш рекомендовані охолоджуючі заходи при:

  • варікоцеле першої стадії (патологія обумовлена варикозним розширенням вен сім’яного канатика);
  • травмах яєчок;
  • при значних фізичних навантаженнях;
  • офісним процівникам;
  • водіям.

За необхідними консультаціями звертатись до уролога медичного закладу “ ДВ”.

+38 (097) 332 33 68 – Тарас Орестович