Працюємо : Понеділок – П’ятниця 10.00-18.00
  Телефони : (097) 445 21 76, (098) 875 83 44

Методи контрацепції

Методи контрацепції при плануванні сім’ї

Народження дитини – це завжди велика радість, але водночас велика відповідальність і поява нових обов’язків. Тому вагітність повинна бути заздалегідь спланованою і бажаною.

В період високих соціальних стандартів перед жінкою життя ставить різні виклики: самореалізація і кар’єрний ріст, бездоганний вигляд і культура тіла, професійне вдосконалення, яке вимагає багато затрат часу. Саме тому, народження першої дитини в сучасному світі, унеможливлює віддавати соціуму той необхідний час, щоб почуватися в ньому успішною і щасливою.

Для збереження репродуктивного здоров’я і поєднання бажаного з можливим завжди треба подумати про безпечний і якісний метод контрацепції, який підібрати зможе виключно лікар гінеколог.

Якою має бути сучасна контрацепція?

Засоби контрацепціїПеред засобами контрацепції так само стоять завдання, якими вони мали б повністю задовільнити жінку. В першу чергу контрацепція має бути на 100% надійною, адже похибка у цьому напрямку повністю нівелює всі старання і сподівання.

Другою невід’ємною частиною контрацепції має бути її безпечність, адже застосування контрацептивних засобів не має ускладнювати загальний стан жінки.

Третя складова контрацепції – це зручність прийому для кожного конкретного пацієнта, адже кожна жінка є індивідуальність зі своїми особливими, побажаннями і можливостями.

Четверте питання, яке повинна вирішувати контрацепція – це додавання лікувального ефекту у поєднанні з контрацептивною дією.

Палітра контрацептивних засобів є дуже великою і мистецтво гінеколога полягає у тому, щоб вони несли лікувальне навантаження та конкретно доповнювали або вирівнювали гормональний фон жінки. Саме з огляду цих, наведених вище, критеріїв категорично не можна обирати для себе контрацепцію самостійно, за порадою подруги чи з інформації в Інтернеті.

Методи обстеження перед призначення контрацепції теж будуть різнитися в кожному індивідуальному випадку, так як гормональний фон, супутні захворювання, спадкові ускладнення, алергічні реакції та ще інші фактори в кожної жінки індивідуальні.

Гормональні і негормональні методи контрацепції

Методи контрацепції поділяються: гормональні і негормональні. До гормональних належать таблетки (комбіновані оральні контрацептиви), трансдермальні пластирі, контрацептивні кільця, внутрішньоматкова система «Мірена».

До негормональних належать бар’єрні методи: презервативи, перерваний статевий акт, сперміциди та календарний метод, внутрішньоматкова спраль.

По ефективності завжди надаємо перевагу гормональним похідним, так як вони мають 100% гарантію контрацепції при правильному застосуванні згідно інструкції.

У всіх бар’єрних методів є свій відсоток похибки, який ви маєте усвідомити при виборі кожного конкретного методу. Також ми можемо розглядати хірургічні методи контрацепції, до яких належить вазектомія (це хірургічна операція, при якій проводиться перев’язка чи видалення фрагментів сім’явивідних проток). Ця операція призводить до стерильності при збереженні статевих функцій.

Індекс Перля для визначення ефективності засобів контрацепції

Ефективність конкретного методу можна визначити індексом Перля. Чим вище індекс, тим більша імовірність вагітності. Так при незахищеному коїтусі  без контрацептивів він становить 80-85%. Найнадійнішим методом є вазектомія.

Індекс Перля показує скільки жінок зі ста завагітніли використовуючи той чи інший метод контрацепції впродовж одного року при регулярному сексуальному житті.

Індекс Перля

Також не можна забувати про такий вагомий аспект як інфекції, що передаються сатевим шляхом і контрацепція, адже не використовуючи бар’єрних методів ви абсолютно стаєте беззахисними перед інфікуванням статевими інфекціями. Саме тому, якщо ви невпевнені у здоров’ї свого партнера, ви можете поєднувати гормональну контрацепцію з бар’єрною. Хоча при такому захворюванні як папіломавірус людини, бар’єрний метод не на 100% захищає від інфікування внаслідок тертя шкіри при коїтусі.

Отож питання вибору якісної індивідуальної контрацепції звичайно є важливим для кожної жінки. Якщо у вас є питання чи проблеми пов’язані із призначенням, використанням чи заміною контрацептивних засобів ви можете звертатися в медичний заклад «ДВ». Тут ви отримаєте професійну консультацію і можете пройти  всі необхідні обстеження.