Працюємо : Понеділок – П’ятниця 10.00-18.00
  Телефони : (097) 445 21 76, (098) 875 83 44

Патології шийки матки

«На сьогоднішній день раку шийки матки може не бути» – підсумки майстер-класу в Одесі

Патологія шийки матки замає вагомий відсоток серед усіх гінекологічних захворювань. Та саме онкологія цього органу на сьогоднішній день є найбільш прогнозованою завдяки сучасним методам діагностики, лікування та профілактики.

На останньому пленумі акушер-гінекологів, який проходив у м.Києві традиційно у вересні цього року світилами онкогінекології була завлена дуже амбіційна фраза: «На сьогоднішній день раку шийки матки може не бути, він може зникнути так як віспа, чума та інші інфекції, що стали історією». Було анонсовано алгоритми методів профілактики папіломавірусного ураження, сучасні схеми противірусного лікування, а
саме профілактика, основу якої складають цитологічні, гістологічні та імунологічні тести у поєднанні з кольпоскопічним методом обстеження шийки матки.

КолькоскопіяКольпоскопія – це сучасна стандартна гінекологічна процедура огляду піхви, шийки матки та вульви. Для її проведення використовується кольпоскоп із спеціальною освітлювально-оптичною системою. Під час проведення кольпоскопії з’ясовуються ураження шийки матки, з яких можна взяти прицільну біопсію та провести її у розширеному режимі за допомогою різних розчинів, зокрема розчину оцтової кислоти та розчину Люголю. Це обстеження є надзвичайно інформативним для встановлення правильного діагнозу і профілактики раку шийки матки.

Враховуючи великий досвід відомого кольпоскопіста Наталії Лігурди було відвідано майстер-клас по кольпоскопії, що проходив у жовтні цього року у м.Одеса. За допомогою множинних відео- і фотофіксацій були представлені захворювання шийки матки від самих простих до важкої дисплазії та онкологічних уражень. Єдиний висновок, який треба зробити і пацієнтам, і лікарям – вчасна і якісна діагностика і скринінгові обстеження є надійною профілактикою онкопроцесу шийки матки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *