Працюємо : Понеділок – П’ятниця 10.00-18.00
  Телефони : (097) 445 21 76, (098) 875 83 44

Профілактика папіломавірусної інфекції

Папіломавірус у жінок та чоловіків – проблеми і наслідки

Найбільш поширеною інфекцією, що передається статевим шляхом визнано папіломавірус людини (ВПЛ). На основі мета-аналізу встановлений показник ураження в світі серед жінок з нормальною цитологією 11.7% – це 290 міліонів жінок.

ВПЛ- це індуктор раку. У жінок викликає рак шийки матки – 53000 випадків у рік, рак піхви- 9000 випадків в рік, рак вульви- 12000, рак голови і шиї 4400 випадків у рік.

Папіломавірус у жінок впливає на фертильність (можливість вагітніти), знижує можливості жінки завагітніти і викликає непліддя. Вагітні, інфіковані ВПЛ, мають більший ризик невиношування вагітності, вірус уражує плідне яйце і викликає спонтанне переривання вагітності. ВПЛ здатний уражати трофобласт (клітини які підтримують плацентарний контакт з материнською тканиною). У ембріонів вплив вірусу послаблює можливість імплантації (врощення в матку) і викликає
викидень.

Профілактика папіломавірусної інфекціїВПЛ-позитивні жінки у 6 разів рідше вагітніють у порівнянні із здоровими. Виявлення у вагітних ВПЛ досягає 68.2%. Імовірність передачі ВПЛ від матері до плода може сягати 85%. Ризик збільшується у рази якщо у жінки з’явилися папіломи протягом вагітності. Ризик інфікування плода ВПЛ через пуповинну кров – 13%, через плаценту-14%, через родові шляхи 24%, через молозиво(молоко, що виділяється в перші доби після пологів) – 0.8%

В уражених ВПЛ дітей вірус в 11% зберігається до 24 місяців. У дітей викликається папіломатоз гортані і бронхів. У ВПЛ-інфікованих вагітних значно зростає ризик розвитку раку шийки матки. Отже, виявлення ВПЛ у жінок є фактором ризику виникнення непліддя, передчасних пологів та викиднів, а також можливість передання вірусу новонародженому. При виявленні ВПЛ лікування проводиться завжди в обох партнерів.

Як проявляється папіломавірусна інфекція?

Гострокінцеві кондиломи або генітальні бородавки викликаються вірусом папіломи людини. Поділяються на дві групи: гострокінцеві та плоскі. З’являються на зовнішній поверхні шкіри та слизових піхви, шийки матки, головки та тіла статевого члена, уретри, ануса, ротової порожнини.

Інфікування вірусом можливе під час вагінального, орального або анального статевого акту з інфікованим партнером. Не гарантує інфікування й використання презерватива. Інфікування можливе від носія при різному контакті з вагінальними виділеннями, слиною, сечею, спермою .

Вірус не проявляється відразу як у деяких венеричних захворюваннях через 3-7 днів ,а переходить у відкриту стадію появи папілом завдяки зниженню імунітету людини від 2 місяців до декількох років. Після інфікування папіломо вірусом та пенетрацією його в ваш організм він елемінується( тобто ховається в корінцях спинного мозку) , де чекає спиятливих умов для активації і появи клінічних проявів.

Причини активації вірусу є – фізичне, хімічне або емоційне перенавантаження. До фізичного перенавантаження належить надмірне фізичне виснаження, відсутність сну (менше ніж 6-8 год). До хімічного перенавантаження – прийом медикаментів під час супутніх захворювань або інших токсичних засобів. Емоційного – це наслідки впливу стресу на імунну систему, що різко знижує імунну відповідь.

Ефективність бар’єрної контрацепції при ПВІ

При вагінальному контакті використовують бар’єрні засоби контрацепції(презерватив) де не можливе інфікування статевого члена але враховуючи відсутність бар’єрного захисту в ділянці лобкової зони є ймовірність потрапляння папіломавірусу через мікротріщини на шкірі внаслідок тертя під час статевого акту. Тому потрібно пам’ятати , що презерватив не є методом захисту від папіломавірусної інфекції.