Працюємо : Понеділок – П’ятниця 10.00-18.00
  Телефони : (097) 445 21 76, (098) 875 83 44

Підготовка до вагітності. Що треба знати?

Вагітність це період в житті коли стан і самопочуття майбутньої мами мають бути відмінними. Звичайно вагітніти має абсолютно здорова жінка. Дуже важливо проходити щорічні профілактичні огляди у гінеколога. Підготовка до вагітності потребує окрім скринінгових щорічних оглядів спеціальні дослідження, які покращують лабораторні показники. Рекомендовані гінекологом препарати і процедури, пришвидшать cам факт настання вагітності, а також передбачать проблеми виношування на фоні майбутньої вагітності.

Чи потрібно готуватися до вагітності? Рекомендації лікаря

Підготовка до вагітності – це повне обстеження  органів малого тазу, зокрема УЗД при якому можна виявити якісь утворення або інші захворювання. Якщо недостатньо ультразвукового дослідження рекомендовано магнітно–ядерний резонанс органів малого тазу з можливим накопиченням контрасту або комп’ютерну томографію. Перед підготовкою до вагітності необхідно пройти перелік обстежень, що входять до щорічного скринінгу, а саме: цитологічне дослідження (PAPP) тест, рідинну цитологію, високоонкогенні штами папіломавірусної інфекції, мазок на флору, а також TORCH –інфекції, хламідоз, мікоплазмоз, токсоплазмоз, ураплазмоз, цитомегаловірус, герпес.

Підготовка до вагітностіПри певних порушенях менструального циклу або за порадою лікаря, перед плануванням вагітності, необхідно здати кров на статеві гормони і обов’язково зробити огляд молочної та щитоподібної залоз.

В період пандемії при підготовці до вагітності рекомендується вакцинація від COVID-19 вакциною Pfizer, а також вакцинацію від краснухи (якщо ви нею не хворіли), вакцинацію від Гепатиту В у групах ризику. Скриніг СНІДУ та Гепатиту В також рекомендується.

Особливу увагу при планувані вагітності треба приділяти вживанню фолієвої кислоти в рекомендованих дозах 400-800мг. Так як це є профілактикою вад розвитку плода.

Запаси заліза в організмі майбутньої мами є дуже важливим чинником. Рекомендується профілактика ускладнення, яке може виникнути на фоні вагітності – анемія. Зниження феритину, навіть при нормальних показниках гемоглобіну, може спричинняти ризики обмеження транспортування кисню до плода, а також до організму майбутньої мами.

Визначення вмісту в організмі вітаміну D3 є необхідною складовою до планування вагітності, так як він є необхідним для успішної імплантації плідного яйця в порожнину матки. Рівень цього вітаміну має бути завжди в нормі протягом усієї вагітності та подальшому грудному вигодовуванні.

Що ще важливо знати при плануванні вагітності

При плануванні вагітності необхідно контролювати іонізований кальцій, так як це є запорукою твердих кісток у плода та здорових зубів і стану кісткових тканини майбутньої матері. Також треба виключити будь-які ризики пов’язані із підвищенням згортання крові. Корекція антикоугулянтної терапії є основою успішної вагітності.

Нормалізація ваги і корекція ожиріння є необхідними при підготовці до вагітності. Під час вагітності, надмірна вага, це не лише додаткове навантаження на організм, а й ризик порушення вуглеводневого обміну. Зокрема може виникати гестаційний діабет, підвищення артеріального тиску, а також винекнення такого ускладнення як еклампсія (поява білку у сечі підвищення артеріального тиску).

При наявності супутних захворювань, перед плануваням вагітності, необхідно пройти консультації вузьких спецалістів. Максимально усунути ризики ускладнень, що можуть бути провоковані самою вагітністю. Потрібно відкорегувати дози ліків, які приймаються на постійні основі, а також узгодити прийом цих ліків вже на фоні вагітності.

Рекомендовано припинити вживання ліків протипоказаних при вагітності, зокрема часте використання ізотретину при лікувані акне. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина народилася здоровою, то слід виключити паління і вживання алкоголю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *