Працюємо : Понеділок – П’ятниця 10.00-18.00
  Телефони : (097) 445 21 76, (098) 875 83 44

Планування вагітності

Планування вагітності

Планування вагітності – це завжди є відповідальний і одночасно щасливий крок в житті кожної подружньої пари…

На сьогоднішній день надзвичайно модно і актуально говорити про прегравідарну,  тобто підготовку до вагітності, яка охоплює мультифакторний вплив на цей процес. До уваги береться не лише стан здоров’я майбутньої матері та майбутнього батька, а також генетичні фактори впливу на перебіг данної вагітності, соціальні можливості подружньої пари, вплив екологічних факторів та психоемоційне напруження.

З медичної точки зору для успішної вагітності має значання вік батьків. Згідно доказової медицини з 27 років жінка вважається віковою першородячою, що не завжди співпадає з соціальними можливостями сьогоденння. Саме з віком матері і старінням яйцеклітини пов’язаний більший відсоток можливих генетичних патологій у дитини. Вік батька це завжди питання дискутабельне: згідно літературних даних геніальність дітей саме від старших батьків є в рази більшою ніж у загальній популяції. Звичайно вік впливає на показники спермограми  та стан сперматогенезу, що виснажується із збільшенням вікового цензу.

Отже етапи підготовки до вагітності включають:

Віковий ценз для матері до 27 років, (але якщо вам більше ніж 27 років це не є проблемою, а лише додатковим питанням для вашого гінеколога) загальне медичне обстеження у гінеколога та суміжних спеціалістів у випадку наявності супутніх захворювань. Перелік обстежень включає: УЗД органів малого тазу, кольпоскопія, цитологічне та мікроскопічне обстеження мазків, аналіз крові на TORCH-інфекції та гормони сечостатевої системи. В кожній ситуації перелік обстежень коригується індивідуальною необхідністю.

Для батька необхідно пройти консультацію уролога, а також за необхідністю інших спеціалістів при наявності супутніх захворювань.  Консультація уролога визначить, які методи обстеження сечостатевої системи необхідно пройти в кожному індивідуальному випадку, і які лабораторні методи обстеження є першочерговими.

Саме ці спеціалісти вкажуть методи дослідження, які необхідні для успішної вагітності. Вони допоможуть пройти ті лабораторні дослідження,  з метою  виключення інфекцій, гормонального дисбаласу чи факторів впливу, які не сумісні з вагітністю.

Підготовка до вагітності – це не лише медичне питання. Великий вплив на загальний стан організму та самопочуття людини відіграє харчування, кратність прийому їжі, кількість спожитої рідини, присутність шкідливих звичок всіх разом і кожної зокрема , які  мають невідворотні зміни на ускладнення перебігу будь-якої вагітності. Велике значення для гормонального балансу подружньої пари відіграє режим дня та фізичні навантаження, повноцінний сон не менше 6-7 годин на добу, перебування на свіжому повітрі не менше 2 годин. Спорт, як невід’ємна частина життя – є запорукою успіху та сприятливої вагітності , легкого виношування плода.

Щодо харчування перед вагітністю та на фоні вагітності:

За всю вагітність рекомендовано набрати не більше 8-10 кг.

Це має бути білково-вітамінний комплекс, який включає м’ясо, рибу, молочні продукти, овочі та фрукти. Якщо м’ясо або риба, то перевагу слід надавати нежирним сортам, а як спосіб приготування варене або тушене замість копченого або смаженого.

Перша страва рекомендова щодня. В першій половині дня, особливо з ранку рекомендовано вживати велику кількість вуглеводів: тобто каші, фрукти, сухофрукти фреші. Друга половина дня повинна бути насичена білковими продуктами та овочами. Кратність прийому їжі  передбачає повноцінних три прийоми і не менше двох додаткових перекусів. Кількість спожитої рідини протягом доби повинна становити 30 млл. на кг ваги. У жодному випадку не рокомендується  вживати з першого дня полівітамінні комплекси, так я сучасна фармакологія має можливість визначити взаємодію тільки між трьома інгредієнтами. Отож, взаємодія між 10 вітамінами і 10 мікроелементами ніхто не знає. Тому якщо є доказаний дефіцит магнію, йоду чи інших показників, то необхідно приймати його в моноформах, а не як «загальноукріплючу терапію» (якби хтось знав що це таке?)  у вигляді однієї таблетки з 20 інгредієнтами.