Працюємо : Понеділок – П’ятниця 10.00-18.00
  Телефони : (097) 445 21 76, (098) 875 83 44

міжнародний конгрес школи Яна Дональда

Участь у II міжнародному конгресі школи Яна Дональда

Недавно пройшов ІІ-ий міжнародний конгрес в школі Яна Дональда ” Ультразвукова діагностика в акушерстві та гінекології”. Медичний заклад ”ДВ” приймав участь в конгресі, де своїми досягненнями та результатами обмінювалися найкращі фахівці з ультразвукової діагностики.

Що ж нового у такій здавалося вивченій тематиці. А виявляється є нові дані щодо повторної вагітності, після кесарського розтину потрібно оглядати на УЗД відразу після того, як жінка взнала що вагітна і в жодному випадку не чекати 11-12 тижня.

Так професор, президент міжнародної академії перинатальної медицини та директор міжнародної школи медичного ультразвуку ім. Яна Дональда з Хорватії, Asim Kurjak, представив доказові свідчення того, що дитячий церебральний параліч в 90% випадків з’являється внутрішньоутробно і лише 10% мають виникати
після народження плода. Проаналізувавши плодів в утробі матері, він представив певні особливості рухів плодів з ДЦП і здорових плодів. Якщо плід у лоні матері повністю розтискає кулачок і вухо 5 пальців, якщо вільно проводить ручку до лиця – це сприятлива поведінкова особливість, що свідчить про здорового малюка без ДЦП, якщо кулак дитини на всіх УЗД дослідженнях затиснутий і перший пальчик не візуалізується, якщо рухи розгинання переважають над згинаннями треба дуже уважно додатково оглядати таких плодів.

blank blank

 

 

 

 

 

 

 

Звичайно ми не маємо методів лікування або профілактики для таких плодів, але додатковий метод діагностики уже є. Були окреслені чіткі рекомендації щодо проведення скринінгового УЗД вагітності у 12 тижнів і генетичних тестів та хроносомні аномалії. Чітко рекомендовано не замінювати рутинний УЗД скринінг генетичним тестом. Спочатку треба проводити УЗД , а потім при необхідності проводити тест. Так, як були випадки, коли генетичні тести відповідали нормі а не УЗД в 12 тижнів діагностували вроджені вади розвитку. Не рекомендовано проходити пренатальні генетичні скринінги NIPT до 12 тижня вагітності.

Цікавинкою конгресу була доповідь по новітньому методу діагностики – еластографії. Саме за допомогою цього методу можна передчасно діагностувати проблеми з невиношуванням вагітності та передчасних пологів. Дуже цікавий фільм демонструвався про операції на плоді під час вагітності, що допомагають таким діткам народитися виявляється в Україні така практика вже є, і діти після таких операцій живуть.

Загалом, багато нового і пізнавального озвучено на цьому конгресі. Наші лікарі тепер мають додаткові знання і навики, тому наша допомога пацієнтам буде ще більш професійна і дієва.