Працюємо : Понеділок – П’ятниця 10.00-18.00
  Телефони : (097) 445 21 76, (098) 875 83 44

стресове нетримання сечі

Використання можливостей естетичної медицини при стресовому нетриманні сечі

В практиці гінеколога доволі часто зустрічаються скарги пацієнток на мимовільне виділення сечі при напруженні, кашлі чи чханні, що додає чималих незручностей жінкам різних вікових категорій та істотно погіршує їх якість життя.

Стресове нетримання сечі поділяється за ступенем важкості:

  • 1 ступінь. Нетримання сечі лише при незначному напруженні(кашель, чхання, струшування, скакання на батуті).;
  • 2 ступінь. Нетримання сечі при помірному напруженні(підйом по сходах, швидкі рухи);
  • 3 ступінь. Нетримання сечі при легкому напруженні (утримання сечі лише в лежачому положенні).

Для визначення ступеня важкості, пацієнтам з такими скаргами проводять певні проби:

  • Кашлева проба – оцінюється як позитивна при витіканні сечі протягом 3х кашлевих поштовхів;
  • Проба з потугами – підтікання сечі під час потугів на фоні повного сечового міхура;
  • Шестидесяти хвилинний покроковий тест – рекомендовано випити 500 мл води та протягом години чергувати різні види фізичного навантаження (ходьба, кашель, підняття предметів з підлоги).

Зі скаргами на стресове нетримання часто звертаються жінки після пологів, коли перерозтягнення мязів тазового дна призводить до дефектів скорочення зовнішнього вічка уретри.

Це також жінки передменопаузального та менопаузального віку, коли провокуючим фактором є атрофія м’язових волокон, викликана віковими змінами.

Для стресового нетримання сечі чітко характерні мимовільні виділення сечі в незначній кількості лише при фізичній активності та можливістю( добігти )до туалету після позиву до сечовипускання. При стресовому нетриманні сечі рідко характерні нічні пробудження.

Нажаль, на сьогоднішній день, немає «золотої» таблетки для лікування цієї недуги. Вплив лікувальних заходів при цій проблемі повинен бути лише комплексний. В першу чергу це тренування м’язів тазового дна, так звані вправи Кегеля та за допомогою спеціальних конусів що активізують тонус м’язів підвищуючи здатність до скорочення. Також на сьогодні за допомогою естетичної методики з’явилися додаткові можливості в практиці гінеколога корегувати цей вид нетримання сечі. Це використання спеціальних філерів на основі поперечно-зшитої гіалуронової кислоти, які оптимізують утримання сечі за рахунок впливу на зовнішнє вічко уретри. Це якісно впливає на можливість жінки утримувати сечу при різному ступені важкості та покращує її якість життя.

Застосування фізичної активності за допомогою вправ Кегеня в поєднанні з поперечно-зшитою гіалуроновою кислотою дають видимий лікувальний ефект при стресовому нетриманні сечі. Цей вид корекції  при стресовому нетриманні сечі широко використовується у різних країнах світу і набуває високої популярності у жінок різного віку. Для детальнішої інформації, щодо лікування, ви можете звернутися в Медичний Заклад «ДВ», таотримати висококваліфіковану консультацію спеціаліста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *