Працюємо : Понеділок – П’ятниця 10.00-18.00
  Телефони : (097) 445 21 76, (098) 875 83 44

Що таке кольпоскопія шийки матки?

Багатьом жінкам доводиться регулярно звертатися до гінеколога – як планово, так і в зв’язку з появою певних симптомів. У свою чергу, лікарі працюють над тим, щоби зробити обстеження максимально комфортним і безболісним для пацієнток, а також використовувати сучасні та ефективні методи огляду. Одним з таких методів і є кольпоскопія, яка широко застосовується в українській та світовій гінекології.

Що таке кольпоскопія?

Так називають спосіб огляду слизистої оболонки піхвової частини шийки матки, що передбачає оптичне збільшення і додаткове освітлення. Апарат, що при цьому застосовується, називають кольпоскопом.

Таке обстеження дуже важливе, оскільки дозволяє вчасно діагностувати небезпечні патологічні процеси. Розвиток цих процесів може призвести не тільки до безпліддя, але й знизити працездатність жінки, вплинути на якість життя і його тривалість.

Основні переваги кольпоскопії шийки матки:

  • Дослідження безболісне, тому дозволяє уникнути больових відчуттів і переноситься легше психологічно.
  • Цей метод огляду не передбачає ускладнень.
  • Пацієнтки під час процедури можуть бачити свою шийку матки, що відображається на моніторі під час дослідження.
  • Результати досліджень деталізовані та дозволяють зробити коректний висновок щодо подальших дій.

Як проводиться кольпоскопія?

У багатьох пацієнток медичні огляди викликають дискомфорт, особливо, коли йдеться про гінекологію. Тому, краще заздалегідь дізнатись, як проходить кольпоскопія та що для цього потрібно.

Лікар здійснює огляд за допомогою кольпоскопа – спеціального пристрою, який оснащений мікроскопом. Оптична система та додаткове освітлення дозволяють ретельно оглянути епітелій піхвової частини шийки матки. Дані виводяться монітор і лікар може їх проаналізувати.

Також існує процедура розширеної кольпоскопії, коли робляться додаткові тести з оцтовою кислотою та розчином йоду. Це дозволяє отримати кращу візуалізацію та виявити найбільш підозрілі ділянки.

Процедуру здійснюють безпосередньо у кабінеті гінеколога. Тривалість огляду – близько 15 хвилин. Регулярність проведення – не менше одного разу на рік.

Як бачите, в цьому немає нікого складного. Кольпоскопія шийки матки – це швидка процедура, яка безболісно переноситься більшістю пацієнток та не викликає ускладнень.

Як підготуватись до кольпоскопії?

Зазвичай, особлива чи тривала підготовка не потрібна. Лікарі рекомендують за 1-2 дні до процедури проводити статеве умивання. Також, за два дні до кольпоскопії не варто використовувати спринцювання, піхвові свічки, креми чи таблетки.

Оскільки індивідуальний стан кожної пацієнтки відрізняється, як і препарати, які вона приймає, при записі на процедуру варто поцікавитись, чи потрібна Вам якась специфічна підготовка. Це дозволить впевнитись у тому, що процедура пройде швидко і дасть точні результати.

Кольпоскопія у Львові

Якщо Вас з тих чи інших причин цікавить кольпоскопія у Львові, просто зверніться до нас. При потребі, ми надамо всю необхідну інформацію щодо цієї процедури, розкажемо, як потрібно підготуватись і на що звернути увагу.

Огляд здійснюють професійні лікарі з досвідом, які знають, що процедура має бути психологічно комфортною для пацієнток. Гінеколог не тільки виконає кольпоскопію та проаналізує дані, але й надасть відповіді на усі Ваші запитання.

На жаль, багато жінок досі відкладають похід до гінеколога, навіть тоді, коли це вкрай необхідно. Як результат, захворювання виявляються занадто пізно, і потрібно значно більших зусиль для їх лікування. Тому не зволікайте і запишіться на кольпоскопію вже зараз. Ми завжди раді Вас бачити!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *