Працюємо : Понеділок – П’ятниця 10.00-18.00
  Телефони : (097) 445 21 76, (098) 875 83 44

Що таке кольпоскопія шийки матки?

Багатьом жінкам доводиться регулярно звертатися до гінеколога – як планово, так і в зв’язку з появою певних симптомів. У свою чергу, лікарі працюють над тим, щоби зробити обстеження максимально комфортним і безболісним для пацієнток, а також використовувати сучасні та ефективні методи огляду. Одним з таких методів і є кольпоскопія, яка широко застосовується в українській та світовій гінекології.

Що таке кольпоскопія?

Так називають спосіб огляду слизової оболонки піхвової частини шийки матки, що передбачає оптичне збільшення і додаткове освітлення. Апарат, що при цьому застосовується, називають кольпоскопом.

Таке обстеження дуже важливе, оскільки дозволяє вчасно діагностувати небезпечні патологічні процеси. Розвиток цих процесів може вплинути на жіноче здоров’я і викликати незворотні зміни.

Основні переваги кольпоскопії:

  • Дослідження безболісне, тому дозволяє уникнути больових відчуттів.
  • Цей метод огляду не передбачає ускладнень.
  • Пацієнтки під час процедури можуть бачити свою шийку матки, що відображається на моніторі під час дослідження.
  • Результати досліджень деталізовані та дозволяють зробити коректний висновокщодо подальших дій.

Як проводиться кольпоскопія?

У багатьох пацієнток медичні огляди викликають дискомфорт, особливо, коли йдеться про гінекологію. Тому, краще заздалегідь дізнатись, як проходить кольпоскопія та що для цього потрібно.

Лікар здійснює огляд за допомогою кольпоскопа – спеціального пристрою, який оснащений мікроскопом. Оптична система та додаткове освітлення дозволяють ретельно оглянути епітелій піхвової частини шийки матки. Дані виводяться на монітор і лікар може їх проаналізувати.

Також існує процедура розширеної кольпоскопії, коли робляться додаткові тести з оцтовою кислотою та розчином Люголя. Це дозволяє отримати кращу візуалізацію та виявити найбільш підозрілі ділянки.

Процедуру здійснюють безпосередньо у кабінеті гінеколога. Тривалість огляду – близько 15 хвилин. Регулярність проведення – не менше одного разу на рік.

Як бачите, в цьому немає нічого складного. Кольпоскопія шийки матки – це швидка процедура, яка безболісно переноситься більшістю пацієнток та не викликає ускладнень.

Як підготуватись до кольпоскопії?

Зазвичай, особлива чи тривала підготовка не потрібна. Лікарі рекомендує за два дні до кольпоскопії не використовувати спринцювання, піхвові свічки, креми чи таблетки.

Оскільки індивідуальний стан кожної пацієнтки відрізняється, як і препарати, які вона приймає, при записі на процедуру варто поцікавитись, чи потрібна Вам якась специфічна підготовка. Це дозволить впевнитись у тому, що процедура пройде швидко і дасть точні результати.

Кольпоскопія у Львові

Якщо Вас з тих чи інших причин цікавить кольпоскопія у Львові, просто зверніться до нас. При потребі, ми надамо всю необхідну інформацію щодо цієї процедури, розкажемо, як потрібно підготуватись і на що звернути увагу.

Огляд здійснюють професійні лікарі з досвідом, які знають, що процедура має бути психологічно комфортною для пацієнток. Гінеколог не тільки виконає кольпоскопію та проаналізує дані, але й надасть відповіді на усі Ваші запитання.

На жаль, багато жінок досі відкладають похід до гінеколога, навіть тоді, коли це вкрай необхідно. Як результат, захворювання виявляються занадто пізно, і потрібно значно більших зусиль для їх лікування. Тому не зволікайте і запишіться на кольпоскопію вже зараз. Ми завжди раді Вас бачити!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *